Kategorie
Finanse

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – kilka słów o produkcie pozabankowym.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości staje się ogólnodostępnym instrumentem finansowym. Wystarczy posiadać prawo własności do nieruchomości by móc skorzystać z pożyczki zabezpieczonej na tym prawie. Czy opłaca się zaciągać pożyczkę w instytucji pozabankowej? 

W czasach gdzie powszechna jest wymiana informacji między instytucjami finansowymi i bankami powstaje problem by uzyskać pożyczkę bankową jeżeli nasza ocena punktowa w BIK jest zaniżona. Wystarczyło kilkunastodniowe opóźnienie w płatnościach rat i już mamy zamkniętą furtkę do instytucji bankowych. W takiej sytuacji nie wszystko stracone, ponieważ mamy dostęp do pożyczki pod zastaw nieruchomości – sprawdź!

Czym jest pożyczka prywatna pod zastaw i z kim mamy do czynienia?

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości to produkt pozabankowy, który jest podobny do pożyczki hipotecznej, ale posiada uproszczoną procedurę i dużą przyznawalność. Weryfikacja odbywa się w ciągu kilu godzina na podstawie numeru Księgi Wieczystej i zdjęcia nieruchomości. Trzeba również zaznaczyć, że pożyczki pozabankowe są nieco droższe od produktów bankowych, ale pożyczkodawcy są bardziej elastyczni, przez co, można wynegocjować lepsze warunki i dogodniejszy okres spłaty.

Pożyczkodawca czy firma parabankowa to nic innego  jak osoba prywatna z obszernym kapitałem, prowadząca działalność gospodarczą z zakresu finansowania pozabankowego. Z jednej strony, dzięki takiej formie udzielania pożyczek zyskujemy, z drugiej musimy do tego dopłacić, przez co mamy zagwarantowany szybki dostęp do gotówki.

Bezpieczeństwo i opłacalność transakcji.

Na pierwszą część tego pytania musimy sobie odpowiedzieć sami. Jeżeli musimy w szybkim czasie uzyskać dostęp do środków to pożyczka pod zastaw jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie takiej firmy i jej pracownik przeprowadzi nas przez całą procedurę

Każda umowa pożyczkowa i umowa ustanowienia hipoteki zawierana jest w kancelarii notarialnej, więc w tym zakresie możemy być spokojni. W internet i telewizji możemy spotkać się z informacjami na temat nierzetelnych firm udzielających pożyczek pod zastaw, ale w każdej branży możemy się doszukiwać osób, które nie do końca mają dobre zamiary. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i uogólniać. Na polskim rynku jest na tyle dużo firm pożyczkowych, że przy odrobinie wysiłku, możemy odsiać ziarno od plew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *