Kategorie
Nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości do skupu.

Sprzedaż mieszkania to często spory problem. Znalezienie nabywcy, który będzie chętny zapłacić naszą cenę może być w niektórych sytuacjach delikatnie mówiąc – nierealne.

Po pierwsze potrzeba do tego dużo czasu, trwa to miesiące, niekiedy nawet lata. Czasami jednak jesteśmy postawieni w niewygodnej sytuacji – jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy w tej chwili gotówki ze sprzedaży nieruchomości, albo planujemy wyjazd z kraju i nie możemy czekać, aż znajdzie się zainteresowany na nasze mieszkanie.

Po drugie musimy podpisać umowę z biurem nieruchomości, ponieważ sprzedaż naszego mieszkania na własną rękę może okazać się czasem zmarnowanym. Nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Co wytwarza dodatkowe koszta.

Po trzecie każdy potencjalny klient obawia się jakichkolwiek wzmianek, wpisów, obciążeń w Księdze Wieczystej. Przez to grono potencjalnych kupujących kurczy się w oczach.

W takiej sytuacji można się zastanowić nad opcją szybkiej sprzedaży nieruchomości. Zajmują się tym specjalne firmy skupujące nieruchomości. Cała procedura zajmie dosłownie kilka dni, jednak nie ma nic za darmo. Na początku firma prowadząca skup nieruchomości musi oszacować rynkową wartość nieruchomości, a w następnej kolejności jest czas na ustalenie warunków zapłaty ceny między firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Firma taka nie zapłaci nam 100% wartości rynkowej za to mieszkanie, a mniej więcej 80%. Taka jest cena ekspresowej sprzedaży, nie istnieje inna opcja odsprzedaży mieszkania w tak krótkim czasie, a taka firma musi później na nabytej od nas nieruchomości także coś zarobić, nie ma pewności czy mieszkanie zdoła odsprzedać po trzech miesiącach, czy po trzech latach. W związku z tym całkowicie zrozumiałe jest, że prowizja musi być odpowiednio wysoka.

Jeśli dysponujemy czasem i nie musimy sprzedawać od razu to należałoby najpierw poszukać tradycyjnych metod sprzedaży mieszkania, lecz jeśli zależy nam na czasie to takie wyjście będzie jedynym dobrym posunięciem.

Jasna sprawa, takie firmy nie zajmują się tylko i wyłącznie skupem nieruchomości w Warszawie, ale także są zainteresowane pozostałymi nieruchomościami w dużych miastach – domami, wielkimi kompleksami budynków bądź po prostu wolnymi działkami. W przypadku większych inwestycji jest możliwość negocjacji z przedstawicielami szybkiego skupu nieruchomości za gotówkę w celu uzyskania ceny zadawalającej dla obu stron. Nie ma przepisu że prowizja za każdym razem wynosi 20% rynkowej ceny nieruchomości. Jeśli jest to nadzwyczaj atrakcyjna lokalizacja czy budynek z rozgłosem, to taka firma będzie z pewnością zainteresowana negocjacjami. Firmy zajmujące się ekspresowym skupem nieruchomości będą też zainteresowane nieruchomościami z kredytem na które po prostu nie ma szans w inny sposób znaleźć nabywcy. Z pomocą takiej firmy zdołamy sprzedać nawet takie mieszkanie, wymagające fundamentalnego remontu czy też po prostu zdewastowane. Z takiego rodzaju nieruchomościami – wymagającymi remontu lub zadłużonymi – jest największy kłopot podczas odsprzedaży, toteż sprzedaż mieszkania większej firmie będzie w takiej sytuacji bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *