Kategorie
Bez kategorii

Czy warto sprzedać mieszkanie w Warszawie do skupu mieszkań?

Agencje nieruchomości i inne firmy oferujące sprzedaż mieszkań w Warszawie prezentują mieszkania w różnych dzielnicach Warszawy często w sposób bardzo wyszukany aby zachęcić potencjalnego kupującego do obejrzenia zdjęć mieszkania i wykonania telefonu w celu umówienia się na spotkanie prezentacyjne. Wystawione w Internecie oferty mieszkań w Warszawie mają wykonane piękne zdjęcia, które przyciągają uwagę i zachęcają do przeczytania pozostałych informacji o mieszkaniu. Często jednak zdarza się, że oferowane w Warszawie mieszkania mają zawyżone ceny w celu możliwości jej obniżenia podczas negocjacji, w trakcie albo już po osobistym obejrzeniu mieszkania lub też z uwagi na doliczaną prowizję od sprzedaży mieszkania.

Sprzedawca mieszkania, który zlecił jego sprzedaż agencji nieruchomości czy firmie zajmującej się sprzedażą mieszkań w Warszawie czeka cierpliwie nawet kilka miesięcy aż znajdzie się chętny na mieszkanie. Po kilku lub kilkunastu miesiącach cena zostaje zmniejszona co ma zachęcić kupujących do skorzystania z oferty.

W efekcie okazuje się, że cena mieszkania jest porównywalna w stosunku do tej, którą proponował skup mieszkań w Warszawie.

Odpowiedź na pytanie czy skorzystać ze skupu mieszkań oferującego średnio około 80% wartości nieruchomości czy też skorzystać z usług agencji pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości, które pobiera prowizję od sprzedaży zależy gównie od tego czy istnieje konieczność szybkiej i efektywnej sprzedaży mieszkania i czy chce się zaangażować osobiście w jego sprzedaż czy też nie.

Powstaje zatem pytanie czy warto czekać miesiącami na klienta chcącego zakupić oferowane mieszkanie czy nie lepiej skorzystać z ofert skupu mieszkań w Warszawie?

Wszystko zależy od tego czy można pozwolić sobie na oczekiwanie na kupującego czy pilnie potrzebuje się uzyskać pieniądze ze sprzedaży mieszkania.

Kiedy skorzystać z szybkiego skupu mieszkań za gotówkę?

Pilna potrzeba sprzedaży mieszkania i konieczność uzyskania błyskawicznie pieniędzy jest ma decydujące znaczenie w odpowiedzi na pytanie czy skorzystać ze skupu mieszkań.

Skup mieszkań w Warszawie dokonywany jest często za gotówkę co oznacza, że nie trzeba czekać aż potencjalny kupujący uzyska kredyt hipoteczny na zakup mieszkania bowiem firmy oferujące skup mieszkań za gotówkę posiadają środki finansowe na jej zakup i płacą za kupione mieszkanie niezwłocznie po transakcji.

Ponadto, nie ma konieczności korzystania z usług prawników w celu ustalenia i analizy dokumentów koniecznych do sprzedaży bowiem firmy skupująca mieszkania w Warszawie wszelkich informacji dotyczących tego jakie dokumenty skompletować i gdzie należy je uzyskać takich informacji udzieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *